Bizi Biz Yapan 90’lar programı kapsamında geliştirilen ve Kültür İçin Alan tarafından desteklenen Kuşaklararası 90’lar projesi; podcast, atölye ve gösterim serileriyle kuşaklar ve coğrafyalar arasında deneyim aktarımının, yeni yaratıcı ifade türlerinin ve eleştirel düşüncenin yeşermesi için alan açıyor:

KARANTİNA Radyo -90’ları 90’lar yapan, günümüze etkileri devam eden olaylar ve kavramlar üzerine konuklarla yapılacak söyleşiler podcast olarak yayınlıyor.

KARANTİNA Videotek – Kuşaklararası deneyim aktarımını süreli çevrimiçi video gösterimleri ile uluslararası bir platforma dönüştürüyor. Farklı coğrafyalardan davet edilecek kurum ve sanatçıların hazırlayacakları videoessay’ler veya öneri listeleri 90’lı yılların farklı bölgelerdeki izdüşümlerini ele alıyor.

KARANTİNA Atölye – 90’ları ele alırken araştırma metodları ve yeni ifade biçimlerini inceleyen iki tür atölyeden oluşuyor. Dönemin görsel dil ve yazılı dil ilişkisini iredeleyen “Güncel Sanatta Eleştiri ve Okuma” atölyesi ile Çanakkale ve Diyarbakır’da, 90’ların kültür ve sanat bellek haritasının çıkarılmasını amaçlayan “Bellek Haritalama” atölyeleri.

Karantina Mixtape – Karışık kaset kültürünü hem 90’lardaki örnekleri ile hem de günümüze uzanan etkileri ile ele alıyor. 90’larda hazırlanmış Mixtape kapakları ve onlardan ilhamla günümüzde hazırlanmış yeni işlerin yer alacağı Mixtape instagram hesabı ve Facebook sayfasına karışık çalma listeleri de eşlik ediyor. Mixtape dışarıdan katılıma açıktır.

Güncel haberler için için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

 

* Kuşaklararası 90’lar projesi KARANTİNA bileşenleri @kendineait1oda , @6x6x6izmir ve @dahilibellek ’in ortak yürüttüğü 2020 yılına yayılan Bizi Biz Yapan 90’lar programı kapsamında geliştirilmiştir.
** Kuşaklararası 90’lar @kulturicinalan fonu tarafından desteklenmektedir.
*** KARANTİNA, Sanat İnisiyatifleri Sürdürülebilirlik Fonu 2019-2020 kapsamında @sahadernegi tarafından desteklenmektedir.