cenkhan-aksoy

CENKHAN AKSOY
Ressam, araştırmacı, etkinlik koordinatörü

1990 yılında İzmir’de doğdu. 2015 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Aynı kurumda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

2013‘te Etem Şahin ile beraber yürüttüğü “Sütüdyo Devam” inisiyatifi ile çeşitli sergiler düzenledikten sonra aynı yıl Ankara, TORUN kolektifinin çağrısı üzerine “Kendi Kendine” adlı solo sergisini gerçekleştirdi. Halen Alsancak, Darağaç bölgesinde yaşamakta ve üretmekte olup, aynı bölgede dört yıldır sürdürülen “Darağaç” projesinin düzenleyecilerinden biridir.

borga-kanturk

BORGA KANTÜRK
Sanatçı, küratör, akademisyen

1978’de İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde lisans, yüksek lisans ve sanatta yeterlik eğitimini tamamladı. Aynı okulda Lisans ve Yüksek Lisans programlarında aralarında disiplinlerarası sanat ve türkiye’de güncel sanat hareketleri’ adlı dersleri vermektedir. 2000’lerin başından bu yana çok sayıda yerel ve uluslararası sergide sanatçı / küratör olarak yer almıştır. La Friche, Sextant Et Plus (Fransa) ve HIAP (Finlandiya) sanatçı misafir programlarına katıldıktan sonra, 2015 yılında Slovenya’dan SSCA’in davetlisi olarak SKUC galeride bir kişisel sergi gerçekleştirmiştir.  K2 Sanatçı İnisiyatifi ve “KUTU” Taşınabilir Sanat Mekanı’nın kurucuları arasındadır.İzmir Kültür Pla+formu Girişimi’ni kurucu üyelerindendir.

ezgi-ceren-kayirici

EZGİ CEREN KAYIRICI
Editör, çevirmen, koordinatör

1988 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nden 2010 yılında mezun oldu. Çalışmalarına editör, çevirmen, yazar ve proje koordinatörü olarak devam ediyor.  2014-2016 yılları arasında K2 Güncel Sanat Merkezi’nde proje koordinatörü olarak görev yaptıktan sonra 10. İzmir Uluslararası Kukla Günleri’nde program koordinatörlüğünü üstlendi. Lokall İzmir Kent Rehberi’nin kurucu ekibinde yer aldı. Halen İzmir Kültür Pla+formu Girişimi’nin içerik editörü ekibinde bulunuyor.

SARP KESKİNER
Prodüktör, editör, müzisyen ve çiftçi. 

1990’dan bu yana yazıyor, kaydediyor, tasarlıyor. Radyoaktif, Açık Radyo, ROLL, Express, REC, Rock Dünyası, Karga Mecmua ve Sanatatak; kuruluşunda veya devamında katkı sunduğu bağımsız kültür kurumlardan bazıları. İstanbul Blues Kumpanyası, Tuzlu Nehir, Kırıka, Moe Joe, Saska, Leo Malandro, Noksan, Great Republic of South, Yuri Skies, Skip Lakes, Red Abizianas, The Old Ramblers, Rom Blue, Noksan gibi kurucusu olduğu, prodüktörlüğünü üstlendiği grup ve projeleriyle kaydettiği uzunlu kısalı, otuzu aşkın albümü var. Ayrıca 1996’dan bu yana kısa öyküler, tiyatro oyunları, belgeseller ve görsel sanat projeleri için müzik üretmeye devam ediyor; çeşitli yayınlarda editör olarak görev yapıyor.

2006’dan bu yana İzmir’de disiplinler arası etkinlikler tasarlıyor; çeşitli kurum ve organizasyonların yönetim kurullarında görev yapıyor. 2011 yılından bu yana sivil toplum kurumlarına, bağımsız oluşumlara, kültür mekânlarına ve etkinliklere danışmanlık yapıyor; uluslararası kültür ağlarıyla ortaklaşa çalışmalar yürütüyor. Ayrıca, kurucu üyesi olduğu İzmir Kültür Pla+formu Girişimi, Karantina kolektifi ve Teos Kültür Sanat Derneği ile kültür politikaları, bellek, miras, ağ kurma ve kapasite geliştirme üzerine çalışıyor.

ozgul-kilincarslan

ÖZGÜL KILINÇARSLAN
Sanatçı, küratör, akademisyen

Özgül Kılınçarslan İzmir’de yaşamakta ve çalışmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde araştırma görevlisi ve Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nde sonrasında öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Halen, İzmir Ekonomi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Edebiyat ve görsel sanatlar ilişkisi üzerine araştırmaları ve sanatsal çalışmaları bulunan Kılınçarslan’ın Art Unlimited, Milliyet Sanat, Warhola ve İstanbul Art News vb. sanat dergilerinde yazıları yayımlanmaktadır. Aynı zamanda İzmir ve İstanbul’da gerçekleştirilen çeşitli sergilerde küratörlük yapmıştır.

esra-okyay

ESRA OKYAY
Sanatçı, KABO’da kurucu

İzmir’de yaşıyor ve çalışıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünde lisans eğitimini tamamladı. KABO (Kendine Ait Bir Oda) adlı sanat mekânın kurucusu ve yürütücüsü. Bireysel üretimleriyle yerel ve uluslararası bir dizi sergilerde yer aldı. Uzun bir süredir İzmir’de yerel ve dışarıdan genç sanatçılarla programlı sergiler, sunumlar, söyleşiler organize ediyor.

nursac-sargon

NURSAÇ SARGON
Monitör’de Kurucu ve küratör 

1988 İzmir doğumlu Nursaç Sargon, lisans derecesini İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde, yüksek lisans derecesini ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kültür ve Sanat Yönetimi Bölümü’nde İzmir’de Güncel Sanatın Değişimi (1986-2014) başlıklı teziyle tamamladı. 2015 yılında İzmirKültür Pla+formu Girişimi’nin kadrosuna dahil oldu. Dâhilî Bellek’in kurucularından olan Sargon, 2018 yılında video odaklı güncel sanat oluşumu Monitor’ü kurdu.

gokce-suvari

GÖKÇE SÜVARİ
Sanatçı, kültür yöneticisi

1980 İzmir doğumludur. DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisansını yaptı. 2005 yılından itibaren K2 Güncel Sanat Merkezi ve Apartman Projesi İstanbul’da etkinlik koordinatörlüğü ve proje yöneticiliği yaptı. IAAB Basel, La Friche, Sextant Et Plus Marsilya ve Borusan Art Center İstanbul’da konuk sanatçı programlarına katıldı. 2016-2019 arası İzmir Akdeniz Akademisi ile ortak olarak Pilot City İzmir’in program geliştirmesi ve yerel koordinasyonunda görev aldı. 2016-2017 yılları arasında İyi Tasarım İzmir’in genel koordinatörü olarak çalıştı. 2018 yılında başlayan Dahili Bellek kurucu üyeleri arasındadır.